Bayram ve Hediye-I

This post has already been read 424 times!

Kendisi Minik, Etkisi ve Değeri Büyük ???

Merhaba ayselevran@ttmail.com, aevran@etsgelisim.com paylaşım dostları;

Bazı meslekler var ki her anlamda insanlar ile birlikte güzel anılar, yaşanmışlıkları biriktirmeyi sağlar. 20 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiğimiz eğitim, danışmanlık ve yol arkadaşlığı yapabilme yolculuğu bizleri değerli insanlar ve bu insanların anlamlı yaklaşımlarını yaşama fırsatını sunmaktadır.

Evet insanlar ile yol almak zorlu ve stresli olabilir, bu zorluk içerisinde derin deneyimler ve insani olguların verdiği huzur ve keyifi de barındırmaktadır.

Bayram dan birkaç gün önce Sakarya’da çalıştığımız şirketlerden birinde oldukça farklı yaşanmış tecrübesi olan bir arkadaşımız eşinin el emeği olan keyif ve özen ile paketlenmiş sabunu hediye ederken, ne diyebileceğimi bilemedim. Hanım efendi 9 gün önce Elif Hayal adında yeni bir kız evladını dünyaya sunmuştu. Özen ile paketlenmiş hediyeyi çalışan arkadaşımızdan alırken bu hediyeye dair “Bir Fularlık Fark” odaklı yazı yazılma niyeti paylaşılmıştı, akşam geç saatte Sakarya’dan dönüşte eve girerken kendisi minik etkisi – değeri büyük hediyeyi çalışma masasının üzerine koyarken birden bire ya bu hediye üzerine yaklaşan bayram ve sonrasında bir fularlık fark yazısı yazılabilir diye bir ilham geliverdi. Ve bu satırlar akıverdi.

Hediyenin etkisine dair sayfalarca ve hatta kitaplarca yazı yazıldığına hemen hemen hepimiz tanık olmuşuzdur.

Hediyenin etkisini derinleştiren ve bizleri bir yerlerden bir yerlere doğru dalgalandıran hissi tarafı beklenmedik anda, beklenmedik bir insan dan hediye alınmasıdır. Bu beklenmedik kişi daha önce sizi düşünmüş ve sizin için bir tasarım yapmış. Bu ferdin sizi düşündüğünden, sizin için el emeği göz nuru bir eser oluşturmak adına zamanını ayırdığından haberiniz yok ve hediyeyi alırken haberiniz oluyor, belki de hediye almanın en keyifli tarafı bu farkındalığın oluşmasıdır.

Beklenmedik insanlardan beklenmedik hediyeler alacağınız ve bu hediyeler ile gönüller arası insani, anlamlı köprülerin atılacağı nice sağlıklı bayramlar dilerim. Hediyeyi veren yeni anneye de çok teşekkür ederim, Elif Hayal ismi ile dünyaya, tüm insanlığa ve size huzur ve de bereket getirsin.

Gelecek durakta “Gelecek Bayramların Getirecekleri” ile yolculuğumuzu devam ettirmek dileğiyle,  

Sevgiyle ve huzurla huzurda kalın

Aysel Evran

ayselevran@ttmail.com; aevran@etsgelisim.com ; www.ayselevran.com, www.etsgelisim.com

BİR FULARLIK FARK!®

İle

MASADAN SAHAYA

Devlet Siyaset Aile Şirket Ülke Üniversite Toplum Birey

YÖNETİMİ®

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir