Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler

This post has already been read 9004 times!

BİR KİTABA BAŞLARKEN VE BİR KİTABIN ARDINDAN: “Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler ve yalnızca diğer yarımız o sesi duyar” Jan-Philipp Sendker
Merhaba değerli dostlar “Saraysız Başkan” kitabı ile başlatılan – “BİR KİTABA BAŞLARKEN VE BİR KİTABIN ARDINDAN” paylaşımlarının beşincisini Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler ve yalnızca diğer yarımız o sesi duyar” Jan-Philipp Sendker ile gerçekleştirmeye ne dersiniz?
Kitaba bu kitapla nasıl tanışıldığını paylaşarak başlayalım; danışmanlığını gerçekleştirdiğimiz bir aile şirketinin ikinci nesil temsilcisinin bir seyahat sonrasında hediye ederek tanıştık bu kitapla. Kitabı aldığımda ve kitabı karıştırdığımda farklı sorular sordum kendime. Sorular ve cevaplarını belki başka bir yolculukta paylaşırız, şimdi kitabın içerisinde minik bir gezintiye çıkalım. Aslında kitabı okurken ve bitirdiğimde geçmiş yıllardaki Türk filmlerinin ana temalarından birisi gibi algılamama rağmen uzak doğu felsefesinin derinliklerindeki sevgi, sorgulamadan yaşayabilmek ve hayatı olduğu gibi kabul etmek …. Olgularının fraklı perspektiflerde bir kez daha derinliklerine dalmak ile birlikte kitabın en ilginç bir o kadar da gerçekçi olan tarafının Amerika, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Japonya, Sırbistan, İsrail ve Hırvatistan’da sadece okuyanların birbirlerine tavsiyesi üzerine yüzbinlerce adet satışının gerçekleşmiş olması. Kitabın en ilgi çekici taraflarından biriside kitabın hızlı okunması ve ne zaman, nasıl bittiğinin bile farkına varılmaması.
Kitapla gelenler
Görme yeteneğinin olmaması gerçekten görme eylemini engellemediği.
Görme yeteneğinin olmamasının başka bir yeteneği işitme yeteneğini nasıl kuvvetlendirdiği, öyle bir kuvvetlenme ki kalb ritimlerinden – kalb atışlarınında insanları tanımak, tanımlamak ve de en doruk noktası kalb ritmi ile sevmek- sevebilmek.
Kitapta ilginç olan astrolojiye yüklenen değer.
Kırk yıl önce yazılmış gizemli bir mektupla başlayan bir yolculuk
Yakınımızda olan ve tanıdığımız bireyleri aslında tanımadığımızı
Manastırda verilen eğitimin derinlikleri
Ve de her kalbin kendi şarkısını nasıl söylediğini ve neden yalnızca diğer yarımız o sesi nasıl duyduğumuzu
Özetle ve özetle ne tür bir muammadır insan oğlu
Veeee sizin kitapta bulacaklarınız.
Sevgiyle ve huzurla huzurda kalın

Aysel EVRAN

  • Gelişim Ortağınız
  • Stratejik Planlama ve Aile Şirketleri Danışmanı 
  • Masadan sahaya devlet siyaset aile şirket aile ülke üniversite toplum birey yönetimi®
  • Bir Fularlık fark®

Share

You may also like...