İnsanlara Ulaşmanın Sırları-IX

This post has already been read 290 times!

Bireye Değerli Olduğunu Hisettirmek ??

Merhaba ayselevran@ttmail.com, aevran@etsgelisim.com paylaşım dostları;

İnsanlara ulaşmanın sırları yazı dizimizin önceki duraklarında bu konuda yolculuk başlatılma gerekçesi, insanlara kolaylıkla ulaşan insanların elinde sihir bir değnek olup olmadığı, bu insanlarda şeytan tüyünün varlığı, insanlara ulaşabilmenin detayları, etkili ikna çevrimi tekniği, insanlara ulaşabilmenin bilimsel penceresi, amigdala, insanlara ulaşabilmenin kuralları, insanlara ulaşma sürecinde hızın rolü, insanlara ulaşma sürecinde dinlemenin rolüne dair paylaşımlarda bulunmaya çalıştık

Bu durakta “bireye değerli olduğunu hisettirmek” ile ilgili beyin fırtınası yapılmasına ne dersiniz?

Bilgi paylaşım yolculuklarında zaten sizin bildiğiniz şeyleri paylaşacağız diye söylemde bulunuruz değil mi? Şimdi de bildiğiniz bir şeyi ve sonra size çılgınca gelen bir şey söyleyeceğiz. Hazır mısınız?

İşte zaten bildiğiniz şeyler:

  • İnsanların kendilerini değerli hissetmesi gerekir.
  • Buna neredeyse gıda, hava ve suya ihtiyacımız olduğu için ihtiyacımız var.
  • Kendi kalbimizde değerli olduğumuzu bilmek bizim için yeterince iyi değil; değerimizin etrafımızdaki insanların gözlerine yansıdığını görmemiz gerekiyor.
  • İnsanları değerli hissettirmek, hissetmelerini veya ilginç hissetmelerini sağlamaktan farklıdır, çünkü onlara daha derin bir şekilde dokunursunuz.
Birini değerli hissettirdiğinizde, kişiye, “Burada olmak için bir nedeniniz var. Her sabah yataktan kalkmak ve yaptığınız her şeyi yapmak için bir nedeniniz var. Bu ailenin, bu şirketin, bu dünyanın bir parçası olmak için bir nedeniniz var. Burada olmanız bir fark yaratıyor.

” İnsanları önemli hissettirdiğinizde, onlara maddi olarak yüklü olacak bir metanın ötesinde bir hediye verirsiniz. Buna karşılık, genellikle sizin için dünyanın diğer uçlarına gitmeye istekli olacaklar.

Duygusal zekanız ne kadar yüksekse, değer verdiğiniz insanlara ne kadar önemli olduklarını göstermenin yollarını daha anlamlı ve etkili şekilde kolaylıkla bulacaksınız. Onlara dünyanızı daha mutlu, daha komik, daha güvenli, daha az stresli, daha eğlenceli, daha az korkutucu ya da daha iyi hale getirdiklerini söylemenin yollarını bulacaksınız. Ve de bunun işe yaradığını görebilirsiniz.

Şimdi size inanmakta güçlük çekebileceğiniz bir şey söylemek istiyoruz.

Sizi, hayatınızdaki sinir bozucu insanları da önemli hissettirmenin akıllıca olduğuna ikna etmek istiyorum. Muhtemelen şöyle düşünüyorsunuz, “Sen deli misin? Neden hayatımı mahveden insanları değerli hissettirmek isteyebilirim ki? ” Cevap basit. Memnun edilmesi bu zor insanların ortak noktalarından biri, dünya onlara yeterince iyi davranmıyormuş gibi hissetmeleridir. Şikayet eden ve sorunlara neden olan insanlar; diğer insanlar onlardan ne kadar kaçınırsa veya görmezden gelirse o kadar kötüleşir.

Dikkat çekmek için açlıktan ölüyorlar ve istedikleri önem duygusuna ulaşmak için iyi bir yol bulamazlarsa, kötü bir yol arayacaklar. Kısacası, bu insanlar sizi basit bir nedenden dolayı çıldırtıyorlar: Önemli olmaları gerekiyor. Seni deli etmeyi bırakmalarını mı istiyorsun? O zaman bu ihtiyacı karşılamanız gerekir. Şimdi sıra sizde…..

Gelecek durakta”İnsanlara Ulaşmanın Sırları” ile yolculuğumuzu sürdürebilmek dileğiyle ;

  Sevgiyle ve huzurla huzurda kalın

Aysel Evran

ayselevran@ttmail.com; aevran@etsgelisim.com ; www.ayselevran.com, www.etsgelisim.com

BİR FULARLIK FARK!®

İle

MASADAN SAHAYA

Devlet Siyaset Aile Şirket Ülke Üniversite Toplum Birey

YÖNETİMİ®

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir